خدمات مركز تخصصي طب كار دكتر بابايي 

 
 مرکز تخصصی طب کار دکتر بابایی واقع در خیابان آزادی خیابان اسکندری شمالی خیابان طوسی پلاک 63 واحد 7  داراي پروانه از دانشگاه علوم پزشكي است و جايگزين شركت خدمات پزشكي بهكاران انديش تهران شده كه از سال 1379 و توسط دكتر محمد بابايي(متخصص طب كار و بيماري هاي شغلي) افتتاح و در زمينه ارائه خدمات تخصصي طب كار فعاليت داشت. تعدادی از خدمات این مرکز عبارت است از:

 
  انجام معاینات بدو استخدام موضوع ماده 90 قانون تامین اجتماعی(طب کار بیمه)
انجام معاینات دوره ای شرکت ها و سازمان ها
 تعيين درصد نقص عضو و از كار افتادگي
 صدور کارت سلامت رانندگان حرفه ای 
انجام ارزيابي هاي روانشناسي شغلي
 ارائه خدمات مشاوره به كارگران و كارفرمايان در زمينه سلامت شغلي و HSE و طب كار

 این مرکز مجاز به انجام معاینات بدو استخدام در حوزه استان تهران است.

 

ساعات کار مرکز

مرکز تخصصی طب کار دکتر بابایی همه روزه از ساعت 8 صبح الی 18 و پنجشنبه ها از ساعت 8 صبح الی 14 پذیرای مراجعین محترم است. برای اقداماتی که نیاز به ناشتا بودن مراجعین دارند (نظیر معاینات بدو استخدام ، صدور کارت سلامت رانندگان ، معاینات دوره ای ) ساعت مراجعه همه روزه از 8 الی 13 و پنجشنبه ها 8 الی 12 است.جهت دریافت آدرس و شماره تلفن های مرکز اینجا کلیک کنید.

صدور کارت سلامت رانندگان حرفه ای در مرکز تخصصی طب کار دکتر بابایی

مرکز تخصصی طب کار دکتر بابایی در لیست مراکز مجاز به انجام معاینات سلامت رانندگان حرفه ای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای قرار دارد.رانندگان می توانند برای انجام معاینه سلامت مورد نیاز برای صدور یا تمدید کارت هوشمند همه روزه به این مرکز مراجعه نمایند.ضمناً شرکت های حمل و نقل و سایر شرکت ها و موسساتی که نیاز به دریافت این کارت برای رانندگان خود دارند نیز می توانند با هماهنگی قبلی از مزایای معاینات و صدور کارت دسته جمعی این مرکز استفاده نمایند.

معاینات  کارکنان بیمارستان ها ، ابزار مفیدی برای ارتقای خدمات درمانی کشور است
به نظر می رسد کار در بیمارستان ها راحت و کم خطر باشد، در حالی که مواجهه با انواع مخاطرات بیولوژیکی ، کار در شیفت شب، مواجهه با مواد شیمیایی خطرناک و داروها، تماس با اشعه یونیزان، ساعت ها کار سرپا و یا در وضعیت های نامناسب ارگونومیکی برای رسیدگی به وضعیت درمانی بیمار و .... این قبیل مشاغل را بدل یکی از دشوارترین و زیان بار ترین مشاغل کرده است. علاوه بر این شاغلین بیمارستان ها نیازمند دقت ، تمرکز و سرعت عمل بسیار بالا برای نجات جان بیمار هستند که در بسیاری از موارد با کار در شیفت های شب و در اثر مواجهات ذکر شده ، حفظ این تمرکز و دقت آسان نیست.خوشبختانه اخیراً مدیران محترم بیمارستان ها انجام معاینات دوره ای شاغلین را در دستور کار خود قرار داده اند ، با اینحال این مرکز با در نظر گرفتن آخرین یافته ها و دستورالعمل های تخصصی طب کار برنامه ویژه ای برای معاینات شاغلین بیمارستانی در نظر گرفته است.

 
اختلالات خواب ، بسیار شایع اند ، عوارضشان  آزار دهنده و خطرناک است ولی کمتر مورد توجه قرار می گیرند
 حدود 72سال از زمانی که Rechtschaffen  و Kale روشی برای مرحله بندی خواب طبیعی ابداع کرده اند می گذرد. با اینحال در این مدت کوتاه علم خواب و بیماری های آن پیشرفت شگرفی داشته است. در چند سال اخیر با در دسترس قرارگرفتن دستگاه های پلی سومنوگرافی پرتابل تحول بزرگی در این رشته ایجاد شد و تشخیص و درمان بیماری های خواب در دسترس همگان قرار گرفت.
واحد بیماری های خواب این مرکز آماده ی پذیرش بیماران مبتلا به اختلالات خواب نظیر بیخوابی ، خرخر ، آپنه تنفسی حین خواب (قطع نفس حین خواب) ، خواب آلودگی روزانه، کابوس ، بیقراری پا حین خواب و ... است.انجام تست خواب (پلی سومنوگرافی) در منزل بیمار یا بیمارستان (به انتخاب بیماران) و تشخيص و درمان بيماري هاي خواب از مزایای مراجعه به این مرکز است.